3.5 (2)
Psikanalitik Psikoterapiler
63 TLSepete Ekle
Yayına Hazırlayanlar: Ali Algın Köşkdere, Ayça Gürdal Küey, Mine Özmen, Talat Parman, Nilgün Taşkıntuna, Raşit Tükel
2011
454 Sayfa
1. hamur, ciltsiz

Psikanalitik Psikoterapiler – Temel Kavramlar, Kuramlar ve Yöntemler, kitabı psikiyatri kuramını ve uygulamasını bir asırdır etkileyen isimleri ve bilgileri br araya getiriyor. Psikanaliz ve psikanalitik psikoterapiler son yıllarda ülkemizde önemli gelişmeler kaydetti. Psikanaliz hızla kurumsallaştı ve psikanalist sayısı, yayınları her geçen gün artıyor.

Psikanaliz ve psikanalitik psikoterapi, bir psikiyatristin klinik pratiğinde önemli katkıları olabilecek psikoterapi yöntemleridir. Hastanın iç dünyasının ve davranışlarının anlaşılmasında, dolayısıyla tanısının konulmasında ve tedavi sürecinde psikiyatriste sağladıkları avantajlar çok fazladır.

Bu kitap, Türkiye Psikiyatri Derneği Psikanalitik Psikoterapiler Çalışma Birimi üyelerinin değerli katkılarıyla hazırlandı. Bu alanda eğitim alacaklara, bu alana ilgi duyanlara bir kaynak sunulması amaçlandı. Psikanalitik psikoterapilere genel bir bakışla birlikte, yeni başlayanların merak edebilecekleri, ilk aşamada bilinmesi gerekenleri toparlayan bir eser gün yüzüne çıktı.

Kitap hazırlanırken Türkiye Psikiyatri Derneği’nin asistan eğitimi için oluşturduğu amaçlar ve ilkeler esas alındı. Özellikle psikanalitik psikoterapi alanında bilgi sahibi olmak isteyen psikiyatri asistanları gözetildi. Diğer yandan kitap uzmanların hastalarını tedavi etme isteğini ve becerisini arttırmak amacıyla da yazılmıştır.

Bu yayın için ilk yorum yapan siz olun.
 LookUs & Online Makale