3.5 (2)
Farmakoterapi ile Psikoterapinin Birleştirilmesinde Yetkinlik – Birleşik ve Ayrışık Tedavi
55 TLSepete Ekle
Yayına Hazırlayanlar: Michelle B. Riba, Richard Balon
2011 (1.baskı)
Sayfa
1. hamur, ciltsiz

Farmakoterapi ile Psikoterapinin Birleştirilmesinde Yetkinlik,

Amerikan Psikiyatri Birliği’nin psikiyatri uzmanlık öğrencilerine yönelik hazırladığı temel beş psikoterapi kitabından bir tanesi. Bu kitap asistanlar ve eğiticiler için farmakoterapi ile psikoterapinin birleştirilmesindeki yetkinliklere değinen temel bir metin olması amacını taşımaktadır. Basit, kolay anlaşılır, kliniğe yönelik ve kolay okunur olması amaçlanmıştır.

Farmakoterapi ile psikoterapinin birleştirilmesi basit bir iş gibi görünebilir. Ne var ki içerisinde birçok varyasyon ve değişim bulunması nedeniyle hayli karmaşık bir süreçtir. Farmakoterapi, kısa psikoterapi, bilişsel-davranışçı tedavi, psikodinamik psikoterapi, destekleyici tedavi, kişilerarası tedavi ve daha birçoğu ile birleştirilebilir. Ancak farmakoterapi ile psikoterapinin birleştirilmesi düşünüldüğünde bazı önemli hususların göz önünde bulundurulması gereklidir. Kitap bu noktaları okuyucusuna ulaştırmayı amaçlamaktadır.

Farmakoterapi ile Psikoterapinin Birleştirilmesinde Yetkinlik kitabının farmakoterapi ile psikoterapiyi birleştirmek isteyenlere yardımcı olacağını ve bu yetkinliği edinmek isteyen okuyucuların başucu kitabı haline geleceğini düşünüyoruz.

Bu yayın için ilk yorum yapan siz olun.
 LookUs & Online Makale