3.5 (2)
Destekleyici Psikoterapiye Giriş
46 TLSepete Ekle
Yayına Hazırlayanlar: Arnold Winston, Richard N. Rosenthal, Henry Pinsker
2011 (1.baskı)
Sayfa
1. hamur, ciltsiz

Destekleyici Psikioterapiye Giriş,
Amerikan Psikiyatri Birliği’nin psikiyatri uzmanlık öğrencilerine yönelik hazırladığı temel beş psikoterapi kitabından bir tanesi. Kitap, psikoterapinin temellerini, özellikle de psikoterapi sürecinin nasıl örüleceğini öğrenmeye ihtiyaç duyan başlangıç dönemindeki psikoterapistlere yönelik olarak hazırlandı. Ancak akıcı ve sade diliyle konuya ilgi duyanlara da hitap ediyor.

Destekleyici psikoterapiyi uygulamaya girişen her klinisyenin psikoterapiyi başlangıcından sonuna kadar yürütmek ve ilerletmek için açık anlaşılır kılavuzlara gereksinimi vardır. Bu çerçevede kitap okuyucusuna psikoterapi süreciyle ilgili dört önemli alanda kolay anlaşılır kılavuzlar sunmaktadır. Söz konusu dört alan terapötik işbirliğini sürdürmek, hastanın sorunlarını anlamak ve formüle edebilmek, gerçekçi tedavi hedefleri koymak ve hastalara ne söyleyeceğini bilmektir.

 Destekleyici Psikioterapiye Giriş kitabının destekleyici psikoterapiyi öğrenmek isteyen, uygulayan ve alana ilgi duyan okuyucuların başucu kitabı oacağını düşünüyoruz.

Bu yayın için ilk yorum yapan siz olun.
 LookUs & Online Makale