3.5 (2)
Geriyatrik Psikiyatri Temel Kitap
75 TLSepete Ekle
Yayına Hazırlayanlar: Eylem ŞAHİN CANKURTARAN, Işın BARAL KULAKSIZOĞLU
2020
461 Sayfa

Dünya genelinde yaşam standartlarının iyileşmesi insan ömrünün uzamasına ve yaşlı nüfusun artmasına neden oluyor. Bu artış, günlük pratiğimizde geriyatrik ruhsal hastalıklarla daha sık karşılaşmamıza yol açıyor. Geriatrik popülasyon, gerek fizyolojik yapılarında ortaya çıkan değişiklikler gerekse psikososyal etmenler açısından farklılıklar arz ediyor. Bu farklılıklar, bu grupta ortaya çıkan ruhsal hastalıkların değerlendirilmesi ve tanısında, uygulanacak tedavilerin seçimi ve izlem aşamasında özelleşmiş bir yaklaşım gerektiriyor.

Bu gereklilikten yola çıkılarak Türkiye Psikiyatri Dernegi Sürekli Eğitim/Sürekli Mesleki Gelişim Dergisi Psikiyatride Güncel’in 'Yaşlılık ve Psikiyatri:Tanı ve Sağaltımda Pratik Yaklaşımlar' ile 'Demans: Psikiyatrlar için yaklaşım ve tedavi' sayıları hazırlandı.

Bu sayıların büyük ilgi görüp hızla tükenmesi, aynı alanda daha kapsamlı ve güncellenmiş bir kitap çıkarılması ihtiyacını ortaya koydu. Türkiye Psikiyatri Dernegi Yayıncılık Kurulu’nun talebiyle Geriyatrik Psikiyatri Çalısma Birimi tarafından hazırlanan 'Geriyatrik Psikiyatri - Temel Kitap' bu ihtiyacın bir ürünüdür.

Yayına Hazırlayanlar:
Eylem Şahin CANKURTARAN
Işın Baral KULAKSIZOĞLU

Bu yayın için ilk yorum yapan siz olun.
 LookUs & Online Makale